Polska Flaga


Login
Hasło
polskaflaga.pl zawiera już
915
wpisów

Dołącz do nas! Wywieś Flagę!

        Od dnia 10 kwietnia 2004 r. (dzień wejścia w życie ustawy z 20.02.2004 o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej) każdy może legalnie wywieszać flagę narodową nie tylko z okazji świąt państwowych, narodowych czy lokalnych, ale także z okazji uroczystości i wydarzeń z życia prywatnego!                     Nastąpiło zatem poszerzenie obszaru wolności osobistej. Dlaczego z tej wolności nie korzystac.Przez ponad 50 lat było to zakazane. Można więc swoją polskość manifestować flagą każdego dnia, każdego dnia badźmy patriotami, nie ma dni nieodpowiednich. Jeśli jest Ci to bliskie, identyfikujesz się z tym, to zapraszamy Cię dołącz do nas.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

 

ciekawostki, opinie, wypowiedzi                                                                                                                         

Wiecie, że w Indiach poza ustaleniem proporcji flagi (2:3), wprowadzono również 9 standardowych wielkości flag (w milimetrach). Określomo m.in., która wielkość ma być stosowana do umieszczania na samochodach, na samolotach, która jako proporczyki do stawiania na stole.

----------------------------------------------------------------------

W latach 60-tych mój ojciec spędził rok na stypendium w Danii. Opowiadał mi o wizycie w domu prywatnym, przed którym na specjalnym maszcie wywieszona była duńska flaga. Spytał więc gospodarza, co to za święto? "Mam urodziny", odrzekł z dumą gospodarz. Podobnych masztów było przed duńskimi domami mnóstwo. A u nas brakuje choćby uchwytów na drzewce (zwłaszcza w nowym budownictwie).                                                                          Magdalena K.N. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rejestracja

Imię:
Nazwisko:
Login: *
Hasło: *
Powtórz hasło: *
E-mail: *
Rejestruj »
* - pola obowiązkowe
Copyright © 2008 polskaflaga.pl
Created by Oprogramowanie SilverCube CMS SilverCube